Adrasan’daki İki Özel İnsan

Adrasan’daki İki Özel İnsan

Benim için her daim özel bir yeri olan Adrasan 2010 yılı ziyaretimde çok sevdiğim iki dünya tatlısı insanla tanışmama vesile oldu bu gidişimde.

İşim sebebiyle yapmış olduğum doğa aktiviteleri içeren turlar sebebiyle Adrasan’da bir otel sahibi arkadaşımla sohbet ederken bana mutlaka Aziz Abi’yle tanışmamı önerdi. Adrasan’da doğup büyümüş, doğa sevgisi olan ve kendisi doğa yürüyüşlerinden keyif alan Aziz Abi ve güler yüzlü eşi Şerif Abla’dan bahsedeceğim sizlere.

O yıl kendisiyle tanışıp yapmış olduğumuz sohbetin ardından İstanbul’a gelince birbirimize telefon eder olduk; aileden birisiymişçesine bana o sıcaklığını hissettiren bu iki insanı her yıl düzenlediğim Adrasan turlarımda ziyaret eder oldum. Uzun zaman sonra aile sıcaklığını hissettiğim nadir insanlardandır. Bundan 2 yıl önce Fethiye’de katıldığım yoga kampının ardından rotamı Adrasan’a çevirip onların köy evinde 1 gece konaklayıp şehre geri döndüm.

2014 yılında yılbaşına günler kala doğaya kaçmak isteyen ben ve de köy evinde onlarla yer sofrasını paylaşıp her defasında yapmış olduğumuz sohbetlerle bana çok şey katan Aziz Abi’ye telefon edip müsait iseler uçak biletimi alıp 5 günlüğüne onların evinde kalmak istediğimi söyledim. Hemen uçak biletini al deyince 1 hafta sonra kendimi onların yanında buldum.

Geçtiğimiz yıl yaptırdıkları apart evde akşamları yatmaya gidip günün geri kalan kısmında köy evlerinde ve doğada bolca vakit geçirdik. Şerif Ablanın tavuklarının yumurtaları eşliğinde kahvaltı, Aziz Abi’nin bizzat kendisinin uğraştığı arı kovanlarından çıkan petek balını, doğada topladıkları otlarla yaptıkları leziz yemeklerinin tadını asla unutamam.

Bir cevap yazın