Bodrum ~ Gümüşlük

Bodrum ~ Gümüşlük

Bir hafta sonunu daha geride bıraktık. Deniz, kum, güneş, balık, yeşil, sarı, kırmızı aman allahım nasılda dolu dolu geçmiş …

Çocukluğum, gençliğim bodrum..
Merkezden biraz uzakta sahil kasabası olan Gümüşlükte geçti .. Şimdi ise sosyal medya sayesinde popülaritesini artırmış durumda ve bodruma gelince gümüşlükte balık yemeden ve limonda gün batımını izlemeden geri dönenleri  dövüyorlarmış .

Gümüşlük için eskiden bodrumun hareketli yaşantısı aksine sakin ve dinginlik, sessizlik bekleyenlerin yeri diyorduk. Artık akşamları sahilde hizmet veren mekanlar bulunmakta, bangır bangır müziklerle kopmacalar değil tabiki, keyifle içkinizi içip sohbetin dibine vurabilirsiniz .

Limona da gitmek istiyorum ama zaten iki günlüğüne geldim gün batana kadar denize girmek istiyorum derseniz size benden tavsiye Limon da sabah kahvaltısı sabah  9:30  da başlıyor ve o saatten önce  giderseniz, size  etrafın tadını çıkarın diyorlar ve sizde mest oluyorsunuz ..

Gidince mutlaka aç olmasanız da  meydanda ki kahvede ERCAN&EROL kardeşlerden köfte yemeden dönmeyin. Köfte mi ? hemde bodrumda hemde balıkçıları ile ünlü gümüşlükte diyorsanız, çocukluğuma güvenin diyorum. Bütün annelerin kurtarıcısı olarak 19 seneyi geçkin orda hizmet vermektedirler.

11349855_10155705853210008_2071904424_n

Yeni yerler gezmek keşfetmek  güzel , ama sizde öncelikle çocukluğunuzdan kalan anılarınızın depreştiği yerler varsa önce onlardan başlayın tatil planlarınıza gezmek ve gezerken de anılarınızla  huzur bulmanız dileğiyle .

Bir cevap yazın