Cunda-Nesos Restaurant

Cunda-Nesos Restaurant

Burada, Deniz, Güneş, Kum hepsi şahane…

Tüm gün denize girip, güneşlendikten sonra…

Gece Cunda’daki lokantalarda da soluğu alanlar için tavsiyem,

Nesos;

Özellikle işletmecisinin her müşterisi ile tek tek ilgilenmesi, kalitenin her zaman üst seviyede kalmasını sağlamakta.

İlk tavsiyem, bir küçük tabağa has zeytinyağı ,kekik (ama mutlaka Ayvalık’dan olmalı ve ilk koparıldığı gibi yuvarlak taneli olanlarından) pul biber ve az biraz da nar ekşisi koydurtun. Kızarmış ekmeğiniz geldiğinde, yaptığınız bu sosa bandırabilirseniz aldığınız lezzete ve haza şaşıracağınıza eminim. Dikkat etmezseniz sadece bunu yerken bile doyabilirisiniz.

Nesos’da mezeler çok kaliteli fakat porsiyonları biraz az gibi. Cunda’da porsiyonları bol olan yere rastlamanız zaten çok zor gibi.

Ben her zaman meze kısmını ve çeşidini daha uzun tutmaktan yana birisi olduğumdan, mezelerden biraz bahsetmekte fayda var hatta bundan bahsederken de ,mezelerden tabağıma yaptığım potporiyi de sizlerle paylaşmak isterim.

corbarehberi-cunda-nesos

Deniz börülcesi ve yoğurtlu mezeleri şahane…

Peşinden ara sıcaklar; kalamar ve tereyağında karides. Bu lezzetler bu bölgede her yerde nerdeyse aynı kalitede o yüzden yemekten kaçınmanızı gerektirecek  bir şey yok. Hepsi de çok lezzetli açıkcası.

Balık konusunda; yemeğin sonuna yakışan tabii ki doğal denizden avlanan balık ve mevsimindeki balıktır. O yüzden mevsim balıklarını tercih etmenizi tavsiye ettiğimden, sadece balığın lezzetinden memnun kaldığımı söyleyebilirim sadece yanındaki garnitürleri biraz eksik buldum.

En son ikram olarak da sahneye peynir tatlısı çıkıyor üstünde şahane marmelat ile…

Bütün bu yemekler artı alkol da dahil olmak üzere, adam başı hesap 70 tl civarlarında.

Mekanın, hizmet kalitesi gayet yüksek ve garsonları sanırım işletmecisinin başında olmasından ötürü çok güler yüzlü ve saygılı. Denize sıfır olup, nerdeyse tüm masaları denizi ve eşsiz ada manzarasını görmektedir.

Spariş verdiğiniz mezeler ve yemekler gayet hızlı gelmekte. Fiyatları, etrafındaki diğer mekanlardan biraz daha hesaplı. Fakat şunun bilinmesi gerekir ki, Cunda biraz pahalı bir yer. Pahalı olmasına rağmen gayet lezzetli tatlar ile karşılaşacağınız kesin.

Cunda severlere afiyetler olsun…

Bir cevap yazın