Majesteleri Federer İstanbul’da

Bugün size heyecanla izlediğim 28 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında Koza World Arena’da gerçekleşen tenis turnuvasından bahsetmek istiyorum. Belki birçoğunuz biliyorsunuzdur veya gitmişinizdir.

Sadece bir Türk oyuncunun katıldığı, diğer bütün tenisçilerin yabancı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim, sebebi ise bu tür ATP turnuvalarına katılabilmek için gerekli puanı bizden sadece Marsel İLHAN’ın alabilmiş olmasıdır. Fakat maalesef oda ilk maçında elendi.

Federer’e gelecek olursak 4 maç yaptı bunların, ilki kolay bir maçtı fakat diğer maçlar oldukça çekişmeli geçti.Final maçına gelirsek muhteşem bir maç seyrettik, çekişmeli ve heyecanlı idi.Ama Federer ile, oynamak teknik anlamda zor.Bir de düşünsenize tıka basa dolu bir stadyum Federer diye haykırmakta.İnanılmaz bir kalabalık, inanılmaz bir atmosfer (bu arada Federer’in Türkçe adı FEDO oldu )

Tabi bu benim ilk seyrettiğim tenis turnuvası değil fakat Federer’i ilk canlı seyredişim.Belki de son!!! Federer, tenis dünyasında majesteleri olarak adlandırılır. Neden böyle denildiğini,gözlerimle görünce bir kez daha anladım.

O sadece çok iyi bir sporcu olmanın dışında, hayranları ve çocuklara davranışıyla tam olarak bir beyefendi. Bunu sebebi ise ailesinin onu yetiştirme tarzı tabikide .

federel kapak

Umarım seneye de ülkemize gelir ve bizde bu spor insanını seyretme şansını yakalarız.

Bir dahaki yazımda görüşmek üzere, bol TENİSLİ ve sporlu günler

Bir cevap yazın