Ücretsiz Temel Kampçılık Eğitimi ve Doğada Giyim (Yaz-Kış)

Ücretsiz Temel Kampçılık Eğitimi ve Doğada Giyim (Yaz-Kış)

Kampçılık Eğitimi ve Doğada Giyim

Kamp yapmak istiyorsunuz ama çekiniyorsunuz. Ya da bir iki defa yaptınız ancak çok üşüdünüz. Gece tıkırtılar ve ayak sesleriyle uyanıp bir daha kamp yapmamakla ilgili yeminler ettiniz. Temel Kampçılık Eğitimi aldıktan sonra tüm yeminlerinizi bozabilirsiniz 🙂

Kampçılık Eğitimi

Çorba Rehberi ailesi üyelerimize özel olmak kaydıyla, doğada kamp yapmanın ve giyim tekniklerinin temellerini öğrenebileceğiniz ücretsiz bir kampçılık eğitimi serisine başlıyoruz. Bizler için bir nevi sosyal sorumluluk projesi olacak bu.

Bizim, her fırsatta trekkingle, kampla, dağlara, kayalara tırmanarak bir şekilde doğa ile buluşan kişiler olarak; bilgi birikimimizi, işin püf noktalarını Kampçılık Eğitimi adı altında Çorba Rehberi ailesiyle paylaşmanın vakti artık geldi.

Bu zamana kadar beraber onlarca trekkinge, geziye gittik; dolayısıyla katılımcılarımızdaki bilgi eksikliklerinin ve doğru bilinen yanlışların farkındayız. Önümüzdeki dönemlerde hep beraber kamp faaliyetleri de yapmak istediğimiz için, sizlere öncesinde bu işin düzgün şekilde eğitimini vermek istiyoruz.

Bildiğiniz üzere biz bu işi ticari amaçla yapmıyoruz. Bizim de zaten gitmek istediğimiz yerlere hep beraber gidersek, hem ulaşım masraflarını paylaşmış oluyoruz, hem de bizler gibi doğa sevdalısı yeni insanlarla tanışmış oluyoruz. Bu sebeple eğitimimizi de ücretsiz yapmaya karar verdik. Katılmak isteyecek herkesi ağırlayabilecek uygunlukta alana sahip olan bir Cafe’de bir araya geleceğiz. Artık gittiğimiz yerde de bi’ kahve – çay içer, esnafı ayakta tutarız :))

(Kadıköy’de Babil Cafe’de olacağız. Avrupa yakası için projeksiyon cihazı olan bir Cafe, etkinlik mekanı ile ilgili yardımcı olabilecek olanlar varsa bize corbarehberi@gmail.com üzerinden mail atmasını rica ederiz)

 

Kampçılık Eğitimi ve Doğada Giyim İçeriği

Bu eğitimde neler mi öğreneceksiniz?

  • Kamp Malzemeleri ve kullanımları
  • Kamp alanı seçimi ve çadır kurulumu
  • Doğada giyim (Yaz-Kış koşulları)
  • Doğada yeme-içme, kamp mutfağı
  • Temel doğada yaşam bilgileri

Kimler için uygun?

Yaş kısıtlaması olmaksızın, daha önce kamp yapmış veya yapmamış olan, ekipmanı olan veya olmayan tüm üyelerimize uygun bir eğitimdir. Temel eğitim olacağı için zaten ekipman almamış olmanız daha iyi olur. eğitim sonrasında daha bilinçli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Katılmak için ne yapmalıyım?

corbarehberi@gmail.com eposta adresimize, adınız soyadınız, etkinlik tarihi ve yeri bilgilerini yazarak, erişiminiz olan ve sürekli kullandığınız bir mail adresinden mail atmanız yeterlidir. Katılacak başka yakınlarınız varsa onların da ayrı ayrı Facebook sayfamızı beğenmiş ve takip ediyor olması gereklidir. Her katılımcı ayrı ayrı mail atmalıdır. Eğitim Çorba Rehberi üyelerimize özel olacağı için Facebook sayfamızı beğenmiş olmanız ve takipçi olmanız önemlidir.

 

Eğitim Tarihi: Güncel tarih bilgisi için Anasayfa’mızdaki etkinik duyurularını ve Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. (facebook sayfasını beğendikten sonra takip butonuna basıp bildirimleri de açarsanız haberdar olursunuz)

Eğitim Yeri: Mekan bilgisi her etkinliğe özel olarak değişebildiği için güncel etkinlik duyurularını takip edebilirsiniz.

Eğitim Saati: 19:30

Eğitim süresi: 2 – 2.5 saat

Kontenjan: Mekanın kapasitesiyle orantılı olmak kaydıyla üst sınır maksimum 30 kişi olacaktır.

———————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————-

Dağcı, Kaya Tırmanışçısı, Sıkı Doğa Yürüyüşçüsü, Malzeme Adamı, Fotoğrafçı, Fenerbahçe Aşığı, Motosikletçi, Müzisyen, E-Ticaret'çi, Tolkien Hayranı.

Bir Cevap Yazın

İçeriği Beğendiniz mi? Emeğimize destek olmak için lütfen takip edin ve paylaşın :)