Göreceğim dedim size! Ve Gördüm! Neyi mi :)

Göreceğim dedim size! Ve Gördüm! Neyi mi :)

 

Yıllardır doğada yaz kış demeden farklı  gruplarla yürüyüşlere katılıyorum.Ve yıllardır ağzımdan düşmeyen bir lakırdı var;oda AYI göreceğim illa da göreceğim.

 

Diyeceksiniz ki gördün ne yapacaksın? Açıkcası onu bende hala bilmiyorum.Yiğitlik yapacak halim yok tabi ki zaten istesem de yapamam.Düşünsenize koskoca ayı !! gerçi yavru ayı da çıkabilir karşıma ama)) gene de ne yapacağımı bilmeden görmek istiyordum taa ki bu ayak izlerine kadar.Bunlar ayı kardeşin hatırı sayılır izler hatta anlaşılması kolay olsun diye bir hamle daha yaptım)).

ayak izi ayı 2

Boyum 1.74 ayağımda 42 numara, anlayacağınız aynı ayak numarasına sahip olduğumuz bu ayağın sahibini birebir görsem kaçardım.Gerçi her türlü yakalardı beni;ağaca tırmanabiliyor,benden hızlı koşuyor, pençeleri de sanırım benim tırnaklarımdan keskin)) olduğuna göre pek şansım yok.Bu durumda sanırım mantıklı olan bundan sonra doğaya çıktığımda Ayı görmemeyi dilemek olacak!!))

 

Küçük bir dip not olarak ;buradan 27 kişilik bir grup ile geçmiştik ve kimse bu izleri umursamadı,bense aman basmasınlar diye kendimi yırttım)))

 

Sizinde bu tarz anılarınız var ise,özellikle bide Ayı gördüyseniz ama doğada tabi ki de,paylaşın.Bu çorbadan tuzunuz olsun…..

 

 

Bir cevap yazın